SUV: junijski pregled prodaje

Mazda CX-5 je z junijskim rekordnim mesecem prodaje ponovno uvrstila uvrstitev v avstralski najljubši SUV.

Mazda je za mesec prodala 1955 CX-5, s čimer se je 155 enot oddaljila od vznemirljivega Fordovega ozemlja, ki je užival najboljši mesec od junija 2007 z 1800 dostavljenimi vozili po državi.

Samo štirje avtomobili so ločili tretje in četrto mesto s Toyoto RAV4 (1666), ki je trdila za stopničko pred Nissanom X-Trail (1662).

c pokal 2016

Toyota se je na lestvici najboljših uvrstila na prvo mesto z Toyota Prado, ki je bila na petem mestu (1613), Toyota Kluger pa na sedmem mestu (1390). Nissan Dualis (1395) je to dvoje razdelil na šesto mesto.

Hyundai ix35 (1360) je zasedel osmo mesto, medtem ko je Subarujev priljubljeni duo zahteval preostali dve mesti v prvih 10, Forester (1218) pa je vodil manjši Subaru XV (1001).

Prado je najprimernejši SUV za leto na zadnji stopnji s 54-odstotno rastjo prodaje, ki mu tesno sledita Nissan X-Trail in Teritorij, ki sta oba višji za 53 odstotkov.

Kljub temu, da junijskega desetletja ni uvrstil v prvo desetletje, se dosledni Holden Captiva 7 (959) znajde v top 10 z letom 5157 prodanih vozil.